Poznaj główne atrakcje w Białce Tatrzańskiej

04-03-2023

Białka Tatrzańska to malownicza podhalańska miejscowość położona niedaleko Zakopanego. Obfituje w liczne atrakcje turystyczne oraz wypoczynkowe o każdej porze roku, zarówno zimą, jak i latem. W jej najbliższej okolicy znaleźć można ciekawe miejsca do zwiedzania, bogate w wyjątkowe i zachwycające górskie widoki.

To także idealna baza dla miłośników białego szaleństwa, którzy znajdą tu wiele ośrodków i wyciągów narciarskich. Jakie dodatkowe przyjemności czekają na turystów w tym urokliwym miasteczku?

Relaks w basenach termalnych

Białka Tatrzańska i jej okolice pochwalić się mogą największymi kompleksami basenów termalnych w Polsce. U podnóża Tatr, na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego dostępnych jest parę ośrodków wellness & spa, do których należą Termy Chochołowskie, Termy Bukovina, Termy Szaflary, Gorący Potok i Terma Bania. Wspomniane baseny korzystają z wód podziemnych, które wydobywa się z głębokości 2,4 metra, a ich temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza. Ich właściwości wykorzystywane są najczęściej w lecznictwie. Wysoka temperatura wód doskonale działa na dolegliwości bólowe, problemy z oddychaniem, czy stany zapalne kości i stawów. W danych ośrodkach wypoczynkowych, oprócz basenów termalnych, znaleźć można również liczne sauny, jacuzzi, oraz wodną przestrzeń rozrywki dla najmłodszych, które z powodzeniem umilą każdy wakacyjny wyjazd.

Wycieczki jednodniowe piesze i rowerowe

Decydując się na urlop w górach, można dodatkowo aktywnie wypoczywać wybierając spośród licznych atrakcji w Białce Tatrzańskiej i jej okolic. Organizowane wycieczki jednodniowe pozwalają zagłębić się w historię, tradycję i wyjątkowe zabytki tego regionu Tatrzańskiego, które bardzo często idą w parze z zachwycającymi widokami górskich szczytów. Dla fanów sportowych wyzwań szczególnie poleca się wycieczki rowerowe najpiękniejszymi szlakami Pienin oraz spacery nordic walking, które dodatkowo zapewnią dużą dawkę wrażeń i aktywności na świeżym powietrzu.

Wirtualna
Wycieczka

Pogoda
Kaniówka Ski

Kamera
Kaniówka Ski
© Copyright 2022-2024 - Kaniówka Ski Resort / Strona internetowa wykonana przez SpaceDEV
Trwa ładowanie strony...