Pierwsza raz na stoku. Elementarz początkującego narciarza

04-03-2023

W górach już spadł pierwszy śnieg, a zima zbliża się wielkimi krokami. To znak, że rozpoczyna się sezon narciarski, w którym tysiące narciarzy opanują stoki i będą oddawać się zimowemu szaleństwu. Jazda na nartach to od lat ulubione zimowe hobby Polek i Polaków. Część osób pojawi się na stoku po raz pierwszy. O czym powinni szczególnie pamiętać początkujący narciarze, którzy stawiają pierwsze kroki? Dowiedz się z naszego elementarza!

Rady dla początkujących narciarzy

Kto raz zaznał białego szaleństwa, na pewno nie z niego nie zrezygnuje. Jednak, by w pełni cieszyć się jazdą na nartach i mieć pozytywne wrażenia warto odpowiednio się przygotować. Poznaj kilka prostych rad, dzięki którym pierwszy raz na nartach będzie pozytywnym, niezapomnianym doświadczeniem.

- Po pierwsze nie przejmuj się. Ucząc się jazdy na nartach, musisz się liczyć z tym, że na początku będziesz się przewracać i popełniać błędy. Każdy tak ma na początku. Ale nie ma co się przejmować. Próbuj, aż do skutku, a na pewno, z pomocą instruktorów i pomocnych osób, które spotkasz na stoku, w końcu się nauczysz i dasz radę.

- Zadbaj o odpowiedni sprzęt i buty narciarskie. Niezależnie od tego czy kupujesz sprzęt narciarski, czy go wypożyczasz, zadbaj o to, by były przystosowane do Twoich potrzeb. Eksperci zalecają, by na narty były o 15-20 cm krótsze od Twojego wzrostu. Początkującym narciarzom poleca się narty o niskiej twardości i wysokiej szerokości. Jeśli chodzi o buty, powinny być one dopasowane, ale na tyle, byś mógł ruszać palcami. Jednocześnie twoja stopa nie powinna się w nich swobodnie ruszać.

- Pamiętaj o skarpetach i odzieży. Odpowiednie skarpety narciarskie powinny być ciepłe, co nie koniecznie oznacza, że muszą być grube. Zdecyduj się na wodoodporne spodnie i kurtkę narciarską oraz rękawicę. Zaopatrz się w odzież termoaktywną dopasowaną do pogody panującej na stoku. W Twoim wyposażeniu powinny znaleźć się też gogle narciarskie. W dobie koronawirusa w otwartej przestrzeni musimy mieć również maseczkę, zakrywającą usta i nos. Zadbaj o taką, która sprawdzi się przy uprawianiu sportu, a najlepiej weź ze sobą kilka sztuk na zmianę.

- Odpoczywaj. Po wysiłku i intensywnej jeździe na nartach zadbaj o odpoczynek. Wypij coś ciepłego, uzupełnił spalone kalorie energetycznym posiłkiem, nie przeciążaj się, aby kolejnego dnia uniknąć zakwasów.

- Wybierz odpowiedni nocleg. Niezbędnym warunkiem udanego wyjazdu na narty jest również udany nocleg wyposażony w niezbędne wygody, oferujący basen, saunę, czyste i wygodne pokoje oraz smaczne posiłki, w niewielkiej odległości od stoku. Atutem będzie też wypożyczalnia sprzętu narciarskiemu. Dlatego warto rozważyć wyjazd na narty do obiektu Kaniówka Ski Resort w Białce Tatrzańskiej, z którego na pewno przywieziesz niezapomniane wrażenie i spędzisz wspaniałe chwile!

Wirtualna
Wycieczka

Pogoda
Kaniówka Ski

Kamera
Kaniówka Ski
© Copyright 2022-2024 - Kaniówka Ski Resort / Strona internetowa wykonana przez SpaceDEV
Trwa ładowanie strony...