Dlaczego warto spędzić majówkę w górach?

04-03-2023

Majówka to jeden z najważniejszych sygnałów mówiących nam, że świat wyzwala się z okowów zimy, a władanie nad nim przejmuje wiosna - dlatego czas ten powinno się bezwzględnie spędzić na świeżym powietrzu, najlepiej w otoczeniu dzikiej przyrody. Gdzie zaś znajdziemy po temu lepsze warunki, niż właśnie w górach?

Majówka w górach - idealny pomysł na długi weekend

Majówka spędzona w górach to doskonała forma wypoczynku dla ludzi aktywnych i kochających przyrodę. Jeżeli więc kochamy górskie wędrówki pośród rozbrzmiewających ptasim śpiewem lasów i nie możemy się już doczekać czasu, w którym choć na kilka dni będziemy mogli porzucić zgiełk wielkiego miasta dla bliskości natury, z całą pewnością jest to rozwiązanie dla nas.

Szczególnie atrakcyjnym celem będzie tutaj Białka Tatrzańska, malownicza miejscowość położona w pobliżu licznych interesujących atrakcji wypoczynkowych i turystycznych. Jeżeli zdecydujemy się na pobyt w położonym tuż u podnóża Tatr ośrodku wypoczynkowym Kaniówka, zapewnimy sobie łatwy dostęp do urokliwych górskich szlaków. Będziemy również mogli skorzystać z oferowanych na miejscu wycieczek jednodniowych, dzięki którym zapoznamy się lepiej z historią i tradycjami regionu, a także zwiedzimy niezwykłe zabytki - wśród nich znajdą się m.in. wybudowany w XIV wieku zamek w Niedzicy czy wpisany na światową listę UNESCO drewniany kościół w Dębnie.

Jeżeli zaś bardziej od zabytków cenimy sobie bliskość przyrody i wysiłek fizyczny, oferta obejmuje również wycieczki rowerowe po najbardziej dzikich i urokliwych górskich szlakach. Osoby obdarzone mniejszą sprawnością fizyczną, lecz wciąż lubiące aktywnie spędzać czas, mogą z kolei zdecydować się na zorganizowane spacery nordic walking, podczas których poprawią kondycję, podziwiając jednocześnie zachwycające pejzaże Pienin.

Termy i SPA - doskonałe zakończenie dnia po aktywnie spędzonej majówce

Spacery i wycieczki to jednak tylko część czekających nas atrakcji. Po całym dniu spędzonym na wędrówkach i zwiedzaniu możemy oddać się relaksowi w hotelowym SPA - jego szeroka oferta obejmuje liczne rodzaje masaży, a także zabiegi na twarz i ciało przeprowadzane m.in. przy użyciu kawy. Czy istnieje lepszy sposób na zakończenie weekendu majowego?

Wirtualna
Wycieczka

Pogoda
Kaniówka Ski

Kamera
Kaniówka Ski
© Copyright 2022-2024 - Kaniówka Ski Resort / Strona internetowa wykonana przez SpaceDEV
Trwa ładowanie strony...