Jak spędzić czas w Białce Tatrzańskiej, nie jeżdżąc na nartach?

04-03-2023

Białkę Tatrzańską można śmiało nazwać mekką narciarzy. To miejsce, w którym na stoku mogą poszaleć zarówno osoby doświadczone, jak i takie, w którym bezpiecznie da się nauczyć podstaw szusowania. Nie wszyscy jednak są miłośnikami tego sportu. Czy to oznacza, że w Białce będą się nudzić? Oczywiście, że nie! W samej miejscowości i jej okolicach jest wiele do zobaczenia.

Lenistwo w termach

Ci, którzy od śniegu i mrozu wolą przyjemne ciepło, zamiast na stok, wybierają do się term. Terma Bania, Gorący Potok, Termy Chochołowskie – to zaledwie kilka tego typu punktów w okolicy. Oczywiście o zaletach kąpieli w wodach termalnych można by pisać bez końca – minerały w nich zawarte uzdrawiają zarówno ciało, jak i duszę. Część obiektów bardziej przypomina nowoczesne aquaparki ze zjeżdżalniami i innymi atrakcjami dla dzieci, niż zwykłe baseny. Największe wrażenie sprawia jednak kąpiel w basenach zewnętrznych, gdzie w gorącej, parującej wodzie można spoglądać na leżący wokół śnieg!

Na szczyt bez nart

Większość osób rezerwujących hotel w górach przyznaje, że widoki ze szczytów nie mają sobie równych. Dotyczy to nawet tych, którym szusowanie jest obce. W Białce Tatrzańskiej osoby niejeżdżące na nartach również mogą nacieszyć się takim widokiem. Na szczyt Kotelnicy zawiezie je bowiem wyciąg! Okolice dolnej i górnej stacji kolejki to miejsca, w których zawsze najwięcej się dzieje. To właśnie tu można zakupić pamiątki, coś przekąsić, lub zachęcić dziecko do spaceru po mini parku linowym.

A może wycieczka po okolicy?

Gdy zwiedzi się już wszystkie atrakcje Białki Tatrzańskiej, warto wybrać się do okolicznych, równie malowniczych miejscowości: Białej Spiskiej, Szczawnicy (koniecznie odwiedzając Pijalnię Wód Minerlanych!), Sromowców, Dębna, czy Niedzicy (obowiązkowo zwiedzając zamek i Zaporę Czorsztyńską!). Miłośnicy dalszych wycieczek mogą przekroczyć granicę ze Słowacją i zwiedzić Zamek Orawski, Damianowską Jaskinię Wolności, czy park „Słowacki Raj”. Warto poświęcić czas, by wybrać się na wycieczkę szlakiem Janosika – na taką wyprawę zaprasza obsługa naszego hotelu. A to zaledwie część atrakcji, jakie czekają w Białce i okolicy…

Wirtualna
Wycieczka

Pogoda
Kaniówka Ski

Kamera
Kaniówka Ski
© Copyright 2022-2024 - Kaniówka Ski Resort / Strona internetowa wykonana przez SpaceDEV
Trwa ładowanie strony...