Co robić w Białce Tatrzańskiej, gdy pada deszcz?

04-03-2023

Planując urlop w górach, powinieneś być przygotowany na każdą pogodę. Nawet w słoneczny dzień może nagle zacząć padać deszcz, przez co niemożliwe będzie zdobywanie wysokich szczytów.

Dla niektórych osób deszcz nie stanowi przeszkody w zdobywaniu szczytów. Możliwe jest jak najbardziej spacerowanie po szlakach, ale ich trudność należy dostosować do warunków atmosferycznych. Pokonywanie wymagających tras w czasie, gdy pada, może okazać się niebezpieczne. Jeśli mimo wszystko zależy Ci na wyprawie w góry, polecamy głównie doliny. Są one równie piękne co wysokie szczyty, gdyż zapewniają niesamowite widoki. Warto wybierać trasy, na których znajdują się schroniska, bo w razie znacznego pogorszenia pogody będziesz mógł w nich przeczekać. Dobrym pomysłem w trakcie brzydkiego dnia jest również odwiedzenie jaskiń.

Chwila odpoczynku w górach

Deszczowy dzień warto także wykorzystać na odpoczynek. W tym celu świetnie sprawdzają się termy – całodniowa zabawa w wodzie pochodzącej ze źródeł geotermalnych pozwoli zapomnieć o brzydkiej pogodzie. W Białce Tatrzańskiej znajdują się Termy Bania, stanowiące kompleks basenów zewnętrznych oraz wewnętrznych. Dostępna jest tam również strefa SPA & Wellness. Z pewnością każdy znajdzie w tym miejscu odpowiedni odpoczynek dla swoich potrzeb i oczekiwań. Termy są przeznaczone zarówno dla osób dorosłych, jak i rodzin z małymi dziećmi.

SPA podczas brzydkiej pogody to możliwość odpoczynku, a także zregenerowania sił przed kolejnymi dniami w górach. Wybierając ośrodek na urlop, zwróć uwagę, czy posiada on strefę wypoczynku. Jeśli tak, nie będziesz musiał się martwić, co robić w czasie deszczu. Bez wychodzenia z obiektu, skorzystasz z wielu różnych atrakcji jak np. kąpiel w basenie, masaże czy inne zabiegi na twarz i ciało. Ośrodek z taką ofertą jest odpowiedni zarówno dla singli, rodzin z dziećmi, jak i zakochanych. Jest to świetne miejsce, żeby spędzić czas tylko we dwoje, dlatego dobrze sprawdzi się podczas romantycznego wyjazdu.

Wirtualna
Wycieczka

Pogoda
Kaniówka Ski

Kamera
Kaniówka Ski
© Copyright 2022-2024 - Kaniówka Ski Resort / Strona internetowa wykonana przez SpaceDEV
Trwa ładowanie strony...