Co można robić podczas ferii w Białce Tatrzańskiej?

04-03-2023

Białka Tatrzańska jest malowniczą miejscowością, położoną niedaleko Zakopanego. Bliska odległość od tego miasta sprawia, że bez problemu można się tam dostać. Nie trzeba jednak uciekać aż tak daleko, by skorzystać z góralskich atrakcji. W Białce Tatrzańskiej można spędzać czas na wiele sposobów. Jest to idealne miejsce na ferie zimowe zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Poniżej podpowiadamy, co warto robić zimą w tej miejscowości.

Chyba nikogo nie zdziwi, jeśli jako pierwszą atrakcję wymienimy narty. To właśnie po to wielu turystów udaje się w góry zimą. Szaleństwo na stoku może być naprawdę świetną zabawą, dlatego warto wybrać się tam całą rodziną lub w gronie znajomych. Nie ma też żadnych przeciwwskazań, by jeździć na nartach samotnie. Jest to doskonała okazja, by poćwiczyć swoje umiejętności, a być może także nawiązać nowe znajomości na stoku z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Narty to główna atrakcja Białki Tatrzańskiej, ponieważ w miejscowości znajduje się kilka tras. Mają one różne stopnie trudności, dzięki czemu każdy może dopasować je do swoich umiejętności. Są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Jeśli jednak nie jeździsz na nartach i nie chcesz spróbować, możesz skorzystać z wyciągu na szczyt Kotelnicy. Wjazd umożliwia podziwianie niesamowitych szczytów Tatr. Na górze znajdziesz również bar, gdzie możesz przyjemnie spędzić czas, a także zakupić góralskie pamiątki.

Relaks w trakcie ferii zimowych

Osoby, które nie lubią sportów zimowych lub chcą od nich odpocząć, mogą skorzystać z niesamowitego relaksu, jaki oferuje park wodny Terma Bania. Jest to nowoczesny kompleks z basenami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi. Ponadto na terenie obiektu znajdują się sauna, łaźnia parowa oraz spa. Skorzystanie z takiej oferty to świetny sposób na relaks podczas ferii zimowych. Z odpoczynku z pewnością ucieszą się zarówno dorośli, jak i dzieci. Obiekt został bowiem podzielony na strefę zabawy oraz relaksu. W pierwszej dopuszczalny jest hałas – jest to idealna przestrzeń dla najmłodszych, którzy chcą wykorzystać swoją energię w wodzie. Natomiast druga strefa, nazywana też strefą ciszy, odpowiada przede wszystkim osobom starszym. Terma Bania oferuje także kącik dla małych dzieci, gdzie woda nie sięga wyżej niż do kolan najmłodszych gości.

Ciekawą atrakcję w Białce Tatrzańskiej stanowi również Lodowy Zamek, który należy do kompleksu basenów Terma Bania. Wstęp do niego jest jednak dodatkowo płatny, ale bilety nie kosztują dużo. Ta konstrukcja z lodu, ze względu na swoją budowę, jest dostępna wyłącznie zimą. Dlatego świetnym pomysłem jest wybranie się tam podczas ferii zimowych. Szczególnie warto zabrać tam dzieci. Sam widok zamku jest zachwycający, a niekiedy odbywają się w nim przedstawienia przeznaczone specjalnie dla najmłodszych.

Wirtualna
Wycieczka

Pogoda
Kaniówka Ski

Kamera
Kaniówka Ski
© Copyright 2022-2024 - Kaniówka Ski Resort / Strona internetowa wykonana przez SpaceDEV
Trwa ładowanie strony...