Kaniówka Ski Resort

+48 664 335 978
Kaniówka Ski Resort

Zbliżająca się zima to radość dla wielu osób. Oznacza to bowiem, że już niedługo będzie można korzystać ze stoków narciarskich. Zarówno doświadczeni narciarze, jak i osoby początkujące nie mogą się doczekać nowego sezonu. Będzie to doskonała okazja, by poćwiczyć swoje umiejętności. Zimą większość stoków narciarskich jest otwarta przez całe dnie, nawet w weekendy. Dzięki temu miłośnicy sportów zimowych mają wiele okazji, by jeździć na nartach czy desce snowboardowej.

Narciarstwo czy snowboarding to sporty zimowe, które mogą dostarczyć wiele radości i uśmiechu. Związane są również z pewnym szaleństwem, ale także pokonywaniem własnych lęków i słabości. Zwłaszcza pierwsze pobyty na stoku są emocjonujące i pozostawiają w pamięci wiele ciekawych wspomnień, do których chętnie się wraca. Umiejętność jazdy na nartach czy desce snowboardowej można ćwiczyć codziennie, niemalże przez całe dnie. Zazwyczaj stoki narciarskie są otwarte od rana do wieczora. Niektóre z nich zamykają się, gdy robi się ciemno, ale wiele obiektów pozostaje czynnych nawet po zmroku. Większość kończy jednak przejazdy o godzinie 21:00 lub 22:00, co oznacza, że jazda nocą nie jest możliwa.

Dlaczego ze stoku nie można korzystać nocą?

Jazda na nartach czy desce snowboardowej to bardzo ciekawe sporty zimowe, ale też niebezpieczne. Szczególnie ryzykowne okazują się dla osób, które dopiero próbują swoich sił na stoku. Z tego powodu potrzebny jest stały nadzór. W godzinach otwarcia stoku narciarskiego przebywają tam osoby doświadczone, a w pobliżu znajduje się także pomoc medyczna, dzięki czemu możliwe jest szybkie zareagowanie podczas wypadku. W dzień jest również znacznie lepsza pogoda do jazdy niż nocą. Zimą temperatury mogą być naprawdę niskie, dlatego nocą uprawianie sportów na stoku mogłoby być utrudnione. W dzień jest również lepsza widoczność. Po zmierzchu na stoku zostaje włączone odpowiednie oświetlenie, dzięki czemu jazda nadal jest bezpieczna, jednak nie ma aż tak dobrej widoczności, co nocą. Ze względów bezpieczeństwa, a także z powodów praktycznych większość stoków narciarskich nie umożliwia korzystania z nich nocą.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...
Wirtualna
Wycieczka

Pogoda
Kaniówka Ski

Kamera
Kaniówka